Archiwum

Wilcze uwertury na Grzędach

Jedna z biebrzańskich "krwawych bestii".Nad Biebrzą śniegi stopniały. Nadeszły ciepłe dni, noce przestały być mroźne. Przyroda zdaje się przygotowywać na nowy sezon. Ten okres to czas amorów u tajemniczych i znienawidzonych przez ludzi wilków. Wiele osób udaje się na szlaki marząc o możliwości spotkania, bądź choćby usłyszenia słynnego wilczego wycia.

Tymczasem od kilku dni na Grzędach można wysłuchiwać całych wilczych uwertur i to nie wychodząc z pokoju. Widać zwierzęta te upodobały sobie pobliskie tereny i późnym wieczorem pod leśniczówką odbywają się zapierające dech w piersiach koncerty. Co ciekawe, mają one miejsce zazwyczaj w pochmurne wieczory, a przy pełni księżyca, którą mieliśmy kilka dni temu, wilki milczały. Jak więc wierzyć tutaj utartym w telewizji wizerunkom tych zwierząt wyjących do księżyca?

Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby usłyszeć wilcze śpiewy.

Na koniec, niejako uprzedzając pytania o bezpieczeństwo w pobliżu leśniczówki przypominamy, że w całej historii naszej planety są tylko dwa udokumentowane przypadki ataku wilka na człowieka. Ataków człowieka na wilka nikt nie liczy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Portal GPS | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.