Archiwum

Wycieczka przyrodniczych rewelacji!

Wilk z głową lisa i ogonem szczura.To było wprost niesamowite! Dzisiejsza poranna wycieczka przyniosła sensacje przyrodnicze na skalę światową. Zaczęło się od wysokiego "c", kiedy to z porannych mgieł wśród łąk wyłonił się wilk z głową lisa i ogonem szczura. To pierwsze stwierdzenie tego gatunku na tej planecie. I to tu, nad Biebrzą.

Potem było dość standardowo, to znaczy latały orliki krzykliwe i grubodziobe. Na koniec krótkiej wycieczki za to kolejna sensacja - latająca ryba nad Biebrzańskimi Bagnami! To pierwsze stwierdzenie tego gatunku w naszym kraju! Okazało się również, że biebrzańskie latające ryby są nadzwyczaj silne. Otóż jeden osobnik tego gatunku jest w stanie przetransportować na plecach nawet dorosłego bielika!

Na tym jednak nie koniec, bowiem wkrótce okazało się, że nad Biebrzą latające ryby są składnikiem pokarmu orlików grubodziobych. Tak szybko bowiem, jak tylko ryba-lotnik pojawiła się na niebie, od razu zaczął do niej sunąć lotem ślizgowym samiec orlika grubodziobego. Gonitwa była długa i zaciekła, a najwięcej strachu najadł się chyba pasażer - bielik, który najwyraźniej nie oczekiwał, że w pakiecie z biletem lotniczym będzie również ucieczka przed skrzydlatym drapieżnikiem.

Takie sensacje tylko u nas i tylko z nami!!! Zapraszamy na nasze wycieczki!

Normalny orlik krzykliwy.Równie normalny orlik grubodzioby.Latające ryby nad Biebrzą mogą transportować na plecach nawet bieliki!W pogoni za latającą rybą z transportem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Portal GPS | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.