Archiwum

Nowości w leśniczówce

Nil, samiec orlika grubodziobego znad Biebrzy. Zdjęcie to zdobi okładkę książki o biebrzańskich orlikach. Obecnie także jeden z naszych pokoi.Przed nami szczyt wiosennych przelotów i wiosennego sezonu turystycznego. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa kilka zmian. Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu. Najważniejszą z nich jest zmiana wystroju naszych pokoi gościnnych. Nie są one już tylko pustymi numerkami. Postanowiliśmy poświęcić każdy z nich osobnemu gatunkowi orła gnieżdżącego się lub też spotykanego nad Biebrzą. Pomysł ma z jednej strony nawiązywać do nazwy naszej firmy ("Aquila"), z drugiej zaś przybliżyć Państwu te przepiękne ptaki. Nad Biebrzą spotykamy 5 gatunków orłów: grubodziobego, krzykliwego, przedniego, stepowego oraz orzełka. Stąd też 5 z naszych pokoi otrzymało nazwy pochodzące z drugiego członu łacińskich nazw gatunkowych. Odpowiednio są to: clanga, pomarina, chrysaetos, nipalensis i pennata. A ponieważ pokoi mamy 6, też i ostatni z nich poświęciliśmy mieszańcowi orlików grubodziobego i krzykliwego. Obszar Kotliny Biebrzańskiej jest jedynym terenem na świecie, na którym proces łączenia się tych dwóch gatunków orłów został kompleksowo zbadany i opisany, stąd też uznaliśmy, że w pełni zasługuje on na miejsce w naszej leśniczówce. Pozwoliliśmy sobie przy tym nadać mu łacińską nazwę "hybrida".

Oczywiście w naszych zmianach nie ograniczyliśmy się tylko do samego nazewnictwa. Każdy z pokoi przyozdobiony został dużymi fotografiami każdego z gatunków. Większość fotografii pochodzi z naszej prywatnej kolekcji, jednak w kilku przypadkach wsparli nas znani fotograficy - Panowie Thomas Krumenacker i Tomasz Staszewski. Serdecznie dziękujemy! W niedalekiej przyszłości wzbogacimy dodatkowo pokoje o opisy poszczególnych gatunków.

Niewielką zmianą w nadchodzącym sezonie jest również ta, że wypożyczalnię rowerów wzbogaciliśmy o krzesełko dla dzieci.

W swoich rewirach lęgowych zameldowały się już niemal wszystkie orliki. W związku z powyższym naszą ofertę wycieczkową rozszerzamy o wyprawy "Odkryj orlika grubodziobego", "Odkryj orlika krzykliwego" oraz "Odkryj mieszańca". Szczegóły pojawią się już wkrótce w zakładce "Dla Państwa".

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Portal GPS | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.