Mamy pokoje gościnne

mogące standardowo pomieścić 15 osób. Do wyboru przygotowaliśmy trzy pokoje trzyosobowe oraz trzy pokoje dwuosobowe, w różnej konfiguracji łóżek pojedynczych i małżeńskich. Pokoje są przestronne, mieszczą oprócz łóżek nocne szafki, szafę oraz stół z odpowiednią ilością krzeseł. Każdy z pokoi poświęcony został jednemu z 6 spotykanych nad Biebrzą gatunków orłów. Pomysł ma z jednej strony nawiązywać do nazwy naszej firmy ("Aquila"), z drugiej zaś przybliżyć Państwu te przepiękne ptaki.

Nad Biebrzą spotykamy 5 gatunków orłów: grubodziobego, krzykliwego, przedniego, stepowego oraz orzełka. Stąd też 5 z naszych pokoi otrzymało nazwy pochodzące z drugiego członu łacińskich nazw gatunkowych. Odpowiednio są to: clanga, pomarina, chrysaetos, nipalensis i pennata. A ponieważ pokoi mamy 6, też i ostatni z nich poświęciliśmy mieszańcowi orlików grubodziobego i krzykliwego. Obszar Kotliny Biebrzańskiej jest jedynym terenem na świecie, na którym proces łączenia się tych dwóch gatunków orłów został kompleksowo zbadany i opisany, stąd też uznaliśmy, że w pełni zasługuje on na miejsce w naszej leśniczówce. Pozwoliliśmy sobie przy tym nadać mu łacińską nazwę "hybrida". Pokoje przyozdobione zostały dużymi fotografiami każdego z gatunków. Większość fotografii pochodzi z naszej prywatnej kolekcji, jednak w kilku przypadkach wsparli nas znani fotograficy - Panowie Thomas Krumenacker i Tomasz Staszewski. Serdecznie dziękujemy!

Do dyspozycji gości przygotowaliśmy nowoczesny aneks kuchenny, w którym znajdziecie Państwo wszystko co niezbędne do tego, aby odpowiednio się posilić zarówno przed, w trakcie, a także i po dniu spędzonym nad Biebrzą.

Do pokoi przynależą dwie odnowione łazienki z prysznicami.

Dość istotnym w dzisiejszych czasach wydaje się aspekt łączności ze światem zewnętrzym. Leżąca na uboczu leśniczówka zawsze odcięta była od najnowszych zdobyczy techniki w tym zakresie. Udało nam się znacząco poprawić zasięg telefonii komórkowej w pokojach i obecnie możliwe jest nawet przeglądanie stron internetowych. Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy lokalną sieć bezprzewodową oferującą szybsze i bardziej niezawodne od komórkowego łącze internetowe.

Na całym terenie leśniczówki obowiązuje zakaz palenia.

Portal GPS | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.